Azərbaycan çempionatında ilk gün - NƏTİCƏLƏR

Bakı İdman Sarayında sərbəst və yunan-Roma güləşi üzrə böyüklər arasında növbəti Azərbaycan çempionatı start götürüb.

Azərbaycan Güləş Federasiyasından BakiPost.az-a verilən məlumata görə, ilk yarış günündə 57, 61, 65, 70, 74 kq çəki dərəcələrində sərbəst güləş üzrə 163 pəhləvan öz aralarında ən güclüləri müəyyənləşdirib.
 

57 kq
FİNAL 
Mahir Əmiraslanov (Neftçi İK) - Georgi Edişeraşvili (Atasport) 4:2
Bürünc medal görüşü 
Cəlal Süleymanov (FHN İSK) - Əfqan Xaşalov (Zenit İC) 1:6
Gadisa Geriya (Atasport) - Pərviz İbrahimov (Abşeron, Neftçi İK) 0:4
1/2 final 
Əfqan Xaşalov (Zenit İC) - Mahir Əmiraslanov (Neftçi İK) 1:5
Georgi Edişeraşvili (Atasport) - Pərviz İbrahimov (Abşeron, Neftçi İK) 4:1
1/4 final
Əfqan Xaşalov (Zenit İC) - Anar Baxışov (Sumqayıt, İOEUGİM)
Mahir Əmiraslanov (Neftçi İK) - Sübhan Muradov (Zenit İC) 
Georgi Edişeraşvili (Atasport) - Mircəlal Həsənzadə (MOİK)
Bəybala Əzimli (Siyəzən) - Pərviz İbrahimov (Abşeron, Neftçi İK)

61 kq 
FİNAL 
Əli Rəhimzadə (DİN İC) - Hacı Əliyev (Abşeron, Neftçi İK) 0:11
Bürünc medal görüşü
Ruhlan Məmmədov (Gəncə TİM) - Ağabəy Ramazanov (Təhsil) 
Qalib Əliyev (DİN İC) - Cahid Həsənzadə (Abşeron UGİM) 
1/2 final
Ağabəy Ramazanov (Təhsil) - Əli Rəhimzadə (DİN İC) 
Cahid Həsənzadə (Abşeron UGİM) - Hacı Əliyev (Abşeron, Neftçi İK) 0:10
1/4 final 
Ağabəy Ramazanov (Təhsil) - Zəlimxan Vəliyev (MOİK) 4:3
Əli Rəhimzadə (DİN İC) - Azad İsmayılov (Qəbələ) 1*:1
Cahid Həsənzadə (Abşeron UGİM) - Kamran Fəttayev (Zenit İC) 2:0
Hacı Əliyev (Abşeron, Neftçi İK) - Qalib Əliyev (Gəncə, TİM) 10:4

65 kq
FİNAL
Məhəmməd Müslümov (Atasport) - Gitinomaqomed Hacıyev (Atasport) 3:0
Bürünc medal görüşü 
Teymur Məmmədov (Azəri İK) - İmam Acıyev (Atasport) 4:3
Elvin Xıdırov (Təhsil İC) - Ağahüseyn Mustafayev (MOİK) 5:14
1/2 final
İmam Acıyev (Atasport) - Məhəmməd Müslümov (Atasport) 2:4
Gitinomaqomed Hacıyev (Atasport) - Ağahüseyn Mustafayev (MOİK) 12:2
1/4 final
İmam Acıyev (Atasport) - İsmayıl Qədəşov (Təhsil İC) 4:0
Məhəmməd Müslümov (Atasport) - Teymur Məmmədov (Azəri İK) 9:0
Gitinomaqomed Hacıyev (Atasport) - Elvin Xıdırov (Təhsil İC) 
Coşqun Əzimov (MOİK) - Ağahüseyn Mustafayev (MOİK) 2:4

70 kq
FİNAL 
Murtuz Müslümov (Atasport) - Ruslan Axmedov (Atasport) 7:0
Bürünc medal görüşü
Sədman Əmirov (Beyləqan) - David Suynuçxanov (Atasport) 0:10
Ruslan Dibirhacıyev (Atasport) - Hacımurad Ömərov (Atasport) 0:3
1/2 final
David Suynuçxanov (Atasport) - Murtuz Müslümov (Atasport) 1:1*
Ruslan Axmedov (Atasport) - Hacımurad Ömərov (Atasport) 8:2
1/4 final 
David Suynuçxanov (Atasport) - Hidayət Həsənli (DİN İC) 7:0
Murtuz Müslümov (Atasport) - Sədman Əmirov (Beyləqan) 10:0
Ruslan Dibirhacıyev (Atasport) - Ruslan Axmedov (Atasport) 4:5
Asif Əliyev (Gəncə, TİM) - Hacımurad Ömərov (Atasport) 0:11

74 kq
FİNAL 
Murad Süleymanov (Gəncə, TİM) - İsmayıl Abdullayev (Atasport) 11:0
Bürünc medal görüşü
Ziyad Sadiqov (Pəhləvan) - Abubakar Abakarov (Atasport) 4:5
Mircəfər Murtuzlu (Neftçi İK) - Əşrəf Əliyev (MOİK) 0:3
1/2 final 
Abubakar Abakarov (Atasport) - Murad Süleymanov (Gəncə, TİM) 0:4
İsmayıl Abdullayev (Atasport) - Əşrəf Əliyev (MOİK) 5:2
1/4 final
Əmin Yari (Atasport) - Abubakar Abakarov (Atasport)
Ziyad Sadiqov (Pəhləvan) - Murad Süleymanov (Gəncə, TİM)
İsmayıl Abdullayev (Atasport) - Mircəfər Murtuzlu 12:2
Əşrəf Əliyev (MOİK) - Ravil Babazadə (Lənkəran) 4:0


Bakı Post
Şikayətinizi bizə yazın
Xəbərlərinizi bizə göndərin
WhatsApp: +994502060266

XƏBƏR LENTİ

25 May 2017
Bütün xəbərlər
Bütün xəbərlər